Една зала, едно послание и много сърца, които днес биха в ритъма на „Доброто е заразно“ ! Кауза, която успя да обедини ученици, преподаватели и институции в подкрепа на едно дете и една надежда.
Благотворителният волейболен мач беше организиран от ПГМХТ – Плевен, със съдействието на Община Плевен и зам.-кмета Елина Димитрова, вдъхновен от посланието на създателя на кампанията Станислав Цанов.
В инициативата се включиха отборите на: ПГРТО – Плевен, ПГПСТТ „Г. С. Раковски“, ПГЛВ „Ал. Стамболийски“, ПГМЕТ – Плевен и Медицински университет - Плевен.
Съдийството беше поверено на Ваня Първанова – началник отдел „Спорт“ към Община Плевен и международен волейболен съдия.
Директорът на ПГМХТ Николай Иванчев изказа благодарности към всички, подкрепили събитието.
Бяха събрани 1306,50 лв. От тях 450 лв. дариха учениците на ПГРТО - Плевен.
Средства, които вече са преведени в помощ на малката Йоана – 6-годишно усмихнато и смело момиче, преминало през 28 химиотерапии, 12 операции и трудна борба със заболяването ембрионален рабдомиосарком.
Предстоят още интервенции и поетапно поставяне на фиксатори, за да може Йоана да расте и да върви напред уверено.